První místo v předkole Planeo Cupu

Ve středu 20. 9. se odehrával pohár dětí a mládeže v Čáslavi. Předkola skupiny “M“ se zúčastnilo celkem 6 týmů, které bojovaly o tři přímá postupová místa. Čáslavští odehráli celkem pět zápasů po 20 minutách. Čáslavští si i s jednou prohrou dokázali dojít pro první místo v tomto předkole.

Hodnocení trenéra Vlasty Smutného:

„Na týmu byla hned od první chvíle vidět obrovská chuť do hry. První zápas jsme porazili pražský tým FA Praha. Druhý zápas jsme vyhráli nad týmem Sokol Nespeky. V dalším zápase jsme porazili v derby rivaly z Kutné Hory. Po třech zápasech jsem byl s výkony spokojený, až na prvních 5 minut proti Kutné Hoře, kdy jsme si po dvou výhrách mysleli, že to půjde samo. Nakonec se hráči probrali a dali do toho srdíčko. Jediné, co bych za ty první tři zápasy vytkl, je produktivita při zakončení. Měli jsme velké množství šancí, které jsme nepřetavili v branky.
Čtvrtý zápas jsme nastoupili proti týmu SK Český Brod. Fotbalový zápas byl ve stylu „hurá fotbalu“, tým z Českého Brodu dělal jednu a tu samou věc což je rozehrávka od brankáře a dlouhý nákop přes celé hřiště. Upřímně řečeno bych se já jako trenér nechtěl vůbec v těchto kategoriích takovým fotbalem prezentovat, nicméně mě spíš mrzí, že naši hráči byli od soupeře daleko a nedokázali si s nákopy poradit. Vyústěním byl útěk útočníka samotného na bránu, který bohužel skončil faulem od našeho obránce a poté byl písknutý pokutový kop, který Český Brod proměnil. Zápas jsme nasazením a běžecky nezvládli a prohráli 0:1.
„Poslední zápas jsme odehráli proti AFK Pečky, kde jsme po prvních 8 minutách prohrávali 2:0. Nakonec se nám podařilo pohádkově otočit a prvenství bylo naše! Budu se stále opakovat, že bez nasazení, zápalu do hry a chuti se hrát nedá. To se našim hráčům v tomto turnaji ukázalo!!!“