FC Slavia Hradec KrálovéČÁSLAV
so 2. 9. 2023 13:00 @ Víta Nejedlého / tráva, ČDŽ U 12 C, 5. kolo
874_20230906_085645.jpeg

První zápas v divizi mladších žáků

V sobotu pro U12 začala divizní soutěž mladších žáků. K prvnímu utkání čáslavští jeli do Hradce Králové, kde se utkali se Slavií HK. Čáslavští byli od středy by na soustředění a sobotní utkání bylo vyvrcholením náročného soustředění. Čáslavští ještě deset minut před koncem vedli o jednu branku, ale nakonec jim došly síly a podlehli soupeři.

Slavia Hradec Králové - Čáslav 7:6 (2:1)

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka: „Tento zápas beru na sebe, kdy mám velký podíl na naší prohře. Neudržel jsem se a říkal klukům, co mají dělat a nenechal se rozhodnout samotné. Viz poslední gól, kdy jsem křikl na našeho brankáře, aby vyběhl, ač to měl daleko.“
Musím uznat, že jsem od dětí takový výkon nečekal. Máme za sebou soustředění, kde kluci měli pětifázové tréninky. Klobouk dolů před nimi, jak to po náročném soustředění odmakali. Myslím si, že bod jsme si ze zápasu zasloužili.“
Do zápasu jsme vstoupili dobře, kdy jsme byli aktivní a napadli rozehrávku soupeře. Hra byla vyrovnaná. Soupeř držel více míč, ale vyložených příležitostí na skórování jsme měli více my. Bohužel jsme neproměnili ani polovinu z nich. Na konci zápasu nám došly síly a nechali soupeře lehce procházet v souboji jeden na jednoho.“
Co se mi nelíbilo byla obrana, která nechávala soupeři hodně prostoru. Byli jsme daleko od hráčů a soupeře nechávali navést míč a vystřelit. Postavili jsme se na vápno a nechali soupeře kombinovat. Místo abychom šli proti míči, jsme ustupovali téměř na brankovou čáru. Takhle to nejde… na obrané fázi budeme muset hodně pracovat. Nejspíš za to mohla i únava, kdy posledních deset minut už nikdo nechtěl na hřiště, protože kluci byli unavení. K výkonu pana rozhodčího se nebudu asi vyjadřovat, ale nepísknout faul, kdy náš hráč dostane kopačkou do obličeje je neodpustitelné! Bylo by lepší, kdyby si zápas řídili trenéři.“

Branky: 2x Junek, 2x Perclová, Šimek, Pavelka

Čáslav: Horáček, Babák, Dalešický, Feierfeil, Junek, Pavelka, Smutný, Šafařík, Šimek, Váňa, Vančura, Perclová, Vilímek.