FC Háje JMČÁSLAV
so 23. 3. 2024 15:00 @ Háje / UMT, ČDŽ U 12 C, 19. kolo
1148_20240404_094750.jpg

Skvělý obrat vynesl Čáslavi 3 body!

V dalším kole žákovské divizní soutěže se čáslavská U12 vydala do hlavního města. Zde se utkala s FC Háje. Tyto dva celky se na podzim nestřetly, protože jejich kolo bylo přeloženo do jarní části. Proto ani jeden z účastníků nevěděl co od toho druhého čekat. Čáslav sice prospala začátek utkání, ale v poslední třetině dokázala skóre otočit a odvést si všechny 3 body!

FC Háje JM - FK Čáslav (4:2) 6:10

Hodnocení trenéra Vojtěcha Pavlíka: „Už u rozcvičky bylo na klucích vidět, že někteří jsou ještě v autobuse. Bohužel to se potvrdilo i na začátku utkání, kdy jsme po 15. minutě prohrávali 3:0. Soupeř dělal celou dobu tu samou rozehrávku na stopera, který následně posílal dlouhé míče na nabíhající záložníky. Byly to ale cílené dlouhé míče. Naštěstí se kluci probrali a začali hrát. Druhá část první třetiny již byla vyrovnaná. A tak skóre bylo 4:1 pro domácí.“
„Druhá třetina už nám vyšla lépe. Kluci se v úvodu chytli gólem a viděl jsem v nich chuť se zápasem něco udělat. I když dal soupeř na 5:2 stále byla chuť hrát. Zatlačili jsme soupeře na jeho polovinu a nenechali rozehrát. Díky této aktivitě a hezké kombinaci byl zápas po druhé třetině 5:4 a kluci cítili, že to jde otočit.“
„Líbilo se mi, jak kluci zápas prožívali nejen na hřišti, ale i na lavičce. Do třetí třetiny vlétli s tím, že chtějí vyhrát a otočili skóre na 5:10. V poslední minutě jsme ještě obdrželi branku, ale to už nic nezměnilo. Konečné skóre bylo 6:10. I když v zápise je 7:9…“
„Začátek zápasu se mi nelíbil. Do příštího týdne tohle musím zlepšit. Nemůžeme v úvodu utkání dostat tři branky. To samé vlastně bylo v Trutnově. Pak musíme zápasy dohánět. Doufám, že si na to příště již dáme pozor. Jinak za zbytek utkání kluky chválím. Drželi jsme se naší hry a neuchýlili se k nějakým dlouhým míčům. Celou dobu jsme kombinovali přesně jako na tréninku. Všichni podali výborný výkon! Děkuji!“

Branky: 3x Hortenský, 2x Junek, 2x Dudych, 2x Vilímek, Feierfeil.

Sestava: Horáček, Adamčík, Feierfeil, Perclová, Hortenský, Junek, Pavelka, Šimek, Šafařík, Vilímek, Dudych.