ČÁSLAVFK Slavoj Vyšehrad
19:2
čt 16. 11. 2023 18:00 @ Čáslav, Vodranty - UMT + UO, ČDŽ U 12 C, 14. kolo

U12 nasázela Vyšehradu 19 branek!

V posledním utkání podzimu uvítali čáslavští na domácí půdě Vyšehrad. Hosté se nacházeli na posledním místě tabulky, a tak pro Čáslav byla povinnost vyhrát. Utkání se pro domácí vyvíjelo správným směrem hned od úvodu utkání, když v 15. minutě vedli již 5:0. Otázkou tohoto zápase bylo jen kde se skóre zastaví. Čáslavská U12 měla v tomto zápase hromadu šancí, ale do úspěšného konce se jim podařilo přetavit “jen“ 19 branek!

FK Čáslav - Slavoj Vyšehrad 19:2 (8:0)

Hodnocení trenéra Vlasty Smutného: „Když vyhrajete s tak vysokým rozdílem, tak se špatně zápas hodnotí. Soupeř měl těžkou cestu, přijel pozdě, což se nechá pochopit, něco podobného se nám stalo v předchozím mistrovském utkání ve Svitavách.“
Snažil jsem se maximálně vyjít vstříc trenérovi Vyšehradu, protože dobře vím, že se taková věc stát může. Domluvili jsme se na 10-15 minutách na rozcvičku pro hráče Vyšehradu, aby se zahřáli a nic se jim nestalo. Co mi vadilo a nejen mě, ale i panu rozhodčímu Muchovi, že začátek rozcvičky daný čas využil Vyšehrad k focení hráčů v brance, což je pro mě nepochopitelné. Pan Mucha, když to viděl tak nechtěl ani zápas zahájit a chtěl odejít, čemuž se vůbec nedivím.“
Zápas se hrál z 90 % před soupeřovou brankou. Trápila nás opět kvalitní koncovka a rozvaha, kdy si vyhovět nahrávkou nebo zrychlit práci s míčem a zakončit. Do velké minutáže jsme dostali hráče, kteří s kvalitnějšími soupeři dostávali méně prostoru anebo na ně nebyli nominování. Zaslouží si pochvalu, protože to nebylo na výsledku ani tempu hry vůbec znát, což je důkazem, že se hráči rozvíjejí správným směrem a poctivá práce v tréninku se jim vrací.“
Znepokojivá věc je ta, že se soupeř dostal 5krát na naši polovinu a z toho jsme dvakrát inkasovali. Obdržené branky přisuzuji velké chuti bránících hráčů hrát hodně nahoře, aby si zastříleli a přidali góly. Kdyby zápas skončil 30:2 nikdo by se nemohl ničemu divit.“
Upřímně to beru tak, že to není úplně ideální utkání, ve kterém bych se chtěl k našemu výkonu vyjadřovat více do hloubky. Hráči si zastříleli, zaběhali, a to je z mé strany asi vše.“

Branky: 9x Hortenský, 2x Vilímek, 2x Junek, 2x Šimek, Vančura, Dalešický, Pavelka.

Sestava: Horáček, Feierfeil, Hortenský, Junek, Pavelka, Perclová, Smutný, Šimek, Váňa, Vilímek, Dalešický, Šafařík, Vančura.