ČÁSLAVNové Dvory/Církvice
1:1
so 20. 5. 2023 15:00 @ FK Čáslav - tráva č.1, STARŠÍ ŽÁCI, 25. kolo

Zpátky z hrušky na zem. Po posvícení přišel průjem

Známé lidové rčení, že po posvícení přichází - slušně řečeno - průjem, nepříjemně poznaly fotbalistky Čáslavi. Z euforie způsobené výhrou v Sázavě je zpátky z hrušky na zem poslal v sobotu 20. května sdružený tým Nové Dvory/Církvice.

FK Čáslav dívky – Nové Dvory/Církvice 1:1 (1:1)

Jak pracně Čáslavandy kredit získaly, tak o něj velmi rychle přišly. Hra v jejich podání toho hned od úvodních minut neměla s fotbalem mnoho společného a nenabudila je ani možnost, že si za odměnu mohly zahrát na hlavním hřišti. Byl to smutný obrázek a přesný opak toho, co je zdobilo před týdnem v Sázavě. „Že holky nezopakují výborný výkon, jsem očekával. Zklamalo mě, jak propastný rozdíl to byl,“ podotkl čáslavský trenér Luboš Hájek.

Domácí celek se i přes herní bídu dostal ve 20. minutě díky E. Panýrkové do vedení, ovšem další góly už přidat nedokázal. Defenzivně naladěnému protivníkovi pak na konci prvního poločasu stačil brejkový výpad s penaltovým faulem A. Vrabcové a po proměněném pokutovém kopu A. Hubala bylo od 32. minuty vyrovnáno. Ve druhé půli mohlo z ošemetných situací strnout vítězství na svou stranu jedno i druhé družstvo, ale na dělbě bodů se už nic nezměnilo.

Oba soupeři se měli utkat ještě v sobotu 17. června na turnaji starších žáků v rámci oslav 90 let fotbalu v Nových Dvorech. Nakonec na to nedojde, protože čáslavský dívčí tým kvůli opakovaným přehnaným emocím ve vzájemných mistrovských zápasech svou účast raději zrušil.

„Nechceme jet někam, kde trenér učí děti zdržovat, komentuje každý verdikt rozhodčího či signalizaci jeho asistenta a vytváří tak na ně zbytečný tlak, a dokonce uráží naší hráčku. Kdo utkání sledoval, jistě si udělal vlastní obrázek. Pokud bude možnost, radši si zahrajeme někde jinde a v přátelské atmosféře,“ zdůvodnil rozhodnutí Luboš Hájek.

Branka a asistence Čáslavi: E. Panýrková (bez asistence) - 1:0. Rozhodčí: M. Matz. Hrací doba: 2x 35 minut.

Čáslav dívky: K. Rozsypálková - K. Bělohlávková, A. Vrabcová, A. Drážková - L. Vokounová, I. Ondráčková, L. Hájková, N. Levinská - E. Panýrková. Průběžně střídaly: K. Volencová, M. Kombercová, Kar. Rozsypálková, N. Veselá, J. Brychtová. Trenér: L. Hájek.

Zbývající výsledky: Uhlířské Janovice - Kutná Hora B 4:4, Suchdol - Záboří nad Labem 6:0, Chotusice - Bratčice 6:2, Malín/Hlízov - Sázava 0:6, Zbraslavice - Malešov/Křesetice A 0:0, Tupadly - Křesetice/Malešov B 6:0.