1081_20240207_224329.jpg

Dorostenky nasbíraly první druholigové zkušenosti

Podle posledního podzimní utkání se dlouho odvíjela nálada v týmu čáslavských fotbalových dorostenek. Ty vysokou výhrou s Mělníkem ukončily první polovinu premiérového působení ve druhé lize. Jaká byla z jejich pohledu první část sezony?

Zatím je z toho desáté místo ve čtrnáctičlenné tabulce, zisk jedenácti bodů a nepříznivé skóre 28:66. „Vůbec jsme nevěděl, co máme od nové soutěže i od soupeřek očekávat. Prvotním cílem bylo mít radost ze hry, získat zkušenosti a pokusit se nedělat klubu ostudu, co se výsledků týká,“ řekl na úvod čáslavský trenér Luboš Hájek.

Potěšily jej výhry s Trutnovem, na hřišti Zaječic, s Mělníkem i ta dvoubodová hned v první druholigovém utkání na pražské Julisce s Duklou B. „Tam jsme sice pěkně a s velkou dávkou štěstí začali a možná se i namlsali, ale pak jsme dostali dvě pořádné facky. Domácí debakl 0:15 s Braníkem a venkovní prohra 0:12 s exprvoligovými Teplicemi nám ukázaly krutou realitu. Kvalita těchto týmů a potom ještě Českých Budějovic a rezervy pražské Sparty byla úplně jinde, s ostatními se už dalo hrát,“ uvedl Luboš Hájek.

„Za jedenáct podzimních bodů můžeme být rádi, ale neubráním se pocitu, že jsme jich mohli mít víc. Jednak holkám někdy chyběly zkušenosti a pak také větší chuť do hry, odvaha a nasazení. Markantní to bylo v Třebeši nebo doma s Mostem, kde jsme zbytečně promarnili celý poločas a gólovou ztrátu po zlepšeném výkonu pak už nedohnali,“ připomněl čáslavský trenér.

I přes prohru rád vzpomíná na zápas v Českých Budějovicích, kdy cestou domů panovala v minibuse dobrá nálada a dokonce se i zpívalo. Čáslavandy totiž proti neporaženému lídrovi soutěže podaly takticky dobrý výkon a uhrály přijatelný výsledek 0:6. „Svým způsobem sváteční atmosféru jsme si vychutnali v domácím utkání s béčkem pražské Sparty, za kterou nastoupily i dvě fotbalistky z Kutnohorska - Eliška Truksová a Lucie Hájková,“ dodal kouč čáslavských dorostenek.

Ten od jejich rodičů už několikrát slyšel, že na jaře to bude ještě lepší, ale on sám je s podobným konstatováním velmi opatrný. „Jednak jsme měli v minulých letech druhou polovinu sezony vždy slabší a pak také hodně záleží, s jakou intenzitou a poctivostí se hráčky postaví k zimní přípravě a jak třeba zvládnou po zdravotní stránce jarní alergie. Ovšem jsem rád, že nám fanoušci věří a vidí v naší hře určitý progres,“ dodal Luboš Hájek.

Podzimní statistika ve druhé lize z pohledu dorostenek FK Čáslav

Střelkyně gólů: 8 - Amálie Čudová, Eliška Panýrková, 3 - Veronika Pospíšilová, 2 - Lucie Vokounová, Iveta Ondráčková, 1 - Linda Vokounová, Natálie Levinská, Natálie Veselá, Martina Blehová, Eliška Skaláková.

Úspěšné exekutorky penaltového rozstřelu po remíze s Duklou Praha B na Julisce: Eliška Panýrková, Linda Vokounová, Iveta Ondráčková, Natálie Veselá, Kristýna Rozsypálková.

Autorky gólových přihrávek: 7 - Linda Vokounová, 4 - Iveta Ondráčková, 3 - Eliška Panýrková, Amálie Čudová, 1 - Natálie Levinská, Veronika Pospíšilová, Petra Havránková.

Držitelky žlutých karet: 2 - Kristýna Rozsypálková, Kristýna Bělohlávková, 1 - Karolína Rozsypálková.